x

1 yılı aşkın süredir ülkemizde ve dünyada yaşanan covid-19 pandemisi nedeniyle iş dünyası olarak zor ve sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Bir yandan sektör meclislerimizle pandemiden kaynaklı sorunların nabzını tutup kamu ile bağlantıyı sağlarken, diğer yandan toplumsal sağlık noktasında sahadaki paydaşlarımızın virüse karşı güvenlik önlemlerini geliştirerek bu zor günleri atlatmaya çalışıyoruz.

Bir gerçek var ki; artık eski hayatımız yok ve “yeni normale” adapte olmak zorundayız. İş dünyası ve ekonomi yönetimi, dijitalleşmenin önemini bir kez daha kavradı. Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz de, üyelerimizin yeni döneme ayak uydurmasında ve pandeminin yarattığı ekonomik sıkıntılarla mücadelesinde daima yanında olduk ve daima olacağız. İş dünyasının sürdürülebilirliğini sağlamak ve korumak ve bu görev sorumluluğumuzun bilinciyle hizmet üretmeye devam edeceğiz.

İlçe Kaymakamlığımız ve Belediyemiz ile birlikte üyelerimizin azmi ve gayretine destek olarak Erbaa Organize Sanayi Bölgemizde 2020 yılı itibariyle 120 bin m2 kapalı alana ve 5000’in üzerinde istihdama ulaştık. 2021 yılı sonunda planladığımız kapalı alan 180 bin m2  ve öngördüğümüz istihdam 2000 kişilik bir artışla 7000 kişi. Biliyoruz ki; Erbaa Organize Sanayi Bölgesi, hem ilçemizin hem de bölgemizin parlayan yıldızı. Mevcut sanayicilerimizle ve yeni yatırımcılarımızla her an dirsek teması halindeyiz. Neredeyse %100 doluluğa ulaştığımız Organize Sanayi Bölgemizin rezerv alanının parselizasyon işlemlerine başladık ve 2021 yılında yeni tahsis süreçlerinin hızlandıracağız. İlçemizin ve ülkemizin kalkınmasının temelinde üretimin yattığını biliyoruz ve üretimi artırmak için gece demeden gündüz demeden çalışıyoruz.

Erbaa’da eğitimi destekleme faaliyetlerimize okulların açılmasıyla kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu konuyu önemsiyoruz. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin yanında olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Bunların yanında Erbaa’nın toplumsal refahını artırmaya yönelik her türlü sanat, çevre duyarlılığı, hayvan hakları, kadın ve çocuk hakları konularında hassasiyetlerimiz var. Coğrafi işaret tescilli Erbaa Narince Bağ Yaprağımızın çiftçilerimizde üretiminden nihai tüketicinin sofrasına ulaşmasına kadar her sürecin takipçisiyiz. İlçemizde iyi tarım uygulamaları görmenin, çiftçilerin kooperatifleşmeleri ve üretim süreçlerini geliştirmeleri için Ziraat Odamızla işbirlikleri yapıyoruz.

Benim ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımın, düşüncemiz odur ki; babalarımız bizleri bu topraklarda sürdürdüğü ticari faaliyetlerle okuttu, bizler de çocuklarımızı bu topraklarda sürdürdüğümüz ticari faaliyetlerimizle okutuyoruz. Bu şehre vefa borcumuzu ömrümüz yettiğince ödeyeceğiz.

Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası olarak kendi çabalarımızın yanında kim Erbaa’nın gelişimi için bir çivi çakar, bir kaşık tuz katarsa başımızın üstünde yeri var, her zaman, her konuda desteğe hazırız.

Tüm iş dünyasına sağlıklı ve bereketli günler dilerim.

Saygılarımla…